משרד האוצר

ממשלה ובנקאות

הקמת חוות שרתים מתקדמת תוך פחות משלושה חודשים

המשימה

משרד האוצר פנה לחברת אלכסנדר שניידר בבקשה להקים חדר שרתים מתקדם, מאובטח היטב ובצפיפות גבוהה, שנועד לספק שירותים מקוונים ממשלתיים.

היעד המרכזי של הלקוח היה להוזיל את העלות הכוללת ללא פגיעה בביצועים. כאנשי  פיננסים, נציגי המשרד היו מודעים היטב לכך שהשקעות הראשוניות (Capex) הן שקובעות את הוצאות התפעול (Opex). לפיכך נדרשה יעילות בצריכת האנרגיה והקטנה של טביעת הרגל של ה IT.

גודל החלל שהוקצה עבורנו היה מאתגר במיוחד: 90 מטר רבוע בחדר שגובהו אינו עולה על 2.4 מטרים.

תהליך העבודה

הצוות המקצועי שלנו תכנן ובנה חדר שרתים חסכוני באנרגיה עבור 1,200 שרתים בחדר בגודל 90 מ"ר תוך פחות משלושה חודשים. כיצד עשינו זאת?

מרכיב מרכזי בתכנון חדר השרתים היה מערכת מיזוג אוויר בצפיפות גבוהה של Liebert, במיוחד כאשר מדובר בצפיפות גבוהה בארונות בתצורת קירור ארון. ארון CRV-L של Liebert בקירור מים כולל קירור בתצורת קירור ארון. לשם כך נבחר ארון בגרסת  15 קילוואט. דגמים אחרים יכולים להגיע ל- 60 קילוואט לכל מארז.

התכנון המדרגי אפשר ללקוח לרכוש את מערכת ארונות הקירור רק בעת רכישת השרתים, ובכך לפרוש את הוצאות ההון (Capex) על פני שלוש שנים. החיסכון באנרגיה היה משמעותי! המערכת מספקת מים בטמפרטורה של 16 מעלות, ובכך מאפשרת חיסכון של 30% בעלויות החשמל לקירור.  היום כבר נהוג להשתמש במים קרים של עד 20 מעלות צלזיוס לחיסכון רב יותר.

בנוסף, השתמשנו ברכיבי נחושת וברכיבים אופטיים של חברת Panduit להעברת נתונים במהירות גבוהה. המוצרים של Panduit מבטיחים ביצועים הגבוהים מהסטנדרטים הנהוגים בתעשייה, ומאפשרים תכנון מודולרי ומדרגיות.

המגשרים האופטיים של Panduit, המאופיינים על ידי עמידות גבוהה, אפשרו למשתמשים הפעלה קלה. בנוסף, מוצרי Quicknet של החברה  ניתנים להתקנה בקלות ובמהירות. בחירה זו סייעה לנו לעמוד בתאריך היעד המאתגר. את התכנון החדשני השלמנו באמצעות שילוב מערכות KVM ופסי שקעים מבית חברת Raritan.

התוצאות

חדר השרתים נחנך בשנת 2007 והיה הראשון מסוגו בכל הנוגע לעמידות וחיסכון באנרגיה. חדר השרתים מעניק הצצה לשיטות העבודה המומלצות ומציב סטנדרטים חדשים בתחום.

Related Solutions & Services