משרד הכלכלה

ממשלה

הקמת חדר השרתים הממשלתי המתקדם בישראל

המשימה

משרד הכלכלה פנה לחברת אלכסנדר שניידר בבקשה להקמת חדר שרתים חדשני ומורכב, שמטרתו שיפור יעילות ניצול האנרגיה.

תהליך העבודה

על מנת לעמוד בדרישות הלקוח, בחרנו במערכת אופטית OM3 מבית Panduit במטרה לספק למשרד החינוך פס רחב ולאפשר ביצועים, מהימנות ומדרגיות משופרים. מערכות מתקדמות אלו עונות על דרישות הלקוח, ובנוסף מאפשרות נתיב מעבר (migration path) ליישומים נוספים בעתיד. המערכות כוללות כבל אופטי, מחברים, קסטות, מארזים, מגשרים אופטיים, הרכבות כבל, מכשירים ועזרים לניהול כבלים עבור יישומי single mode או multi-mode. יחד, רכיבים אלו מעניקים פתרון שלם ליישום הערוצים האופטיים והרשת בקצב נתונים גבוה, כמו גם לתמיכה בהיערכות לקצבים של 40 ו- 100 גיגהביט לשנייה בעתיד. הרכיבים המשולבים מביאים לשיפור בביצועים, במודולריות ובמדרגיות של התשתית הפיזית.

כל ארון מצויד בשני פסי שקעים חכמים של חברת Raritan, הכוללים מדיד מתקדם המבקר כל יציאה, מאמ"ת ופס שקעים. התצורה הותקנה בזמן שיא, באמצעות ממשק USB על פס השקעים. כל זאת התאפשר בזכות פסי השקעים החכמים של Raritan המספקים תצורה אינטואיטיבית (הגדרת כתובת IP, שינוי הגדרות שעון, הגדרת שם ייחודי, הפעלת פרוטוקול SNMP ועוד) בסביבת אמת.

בזכות הפרויקט, עובד יחיד יכול להגדיר תצורה של מאות פסי חשמל בזמן קצר וללא קושי. מדובר בטכניקה ייחודית המשפרת לאין שיעור את יעילות צוות ה- IT.

שתי מערכות אל פסק מבית Emerson-Chloride מעניקות גיבוי המאפשר גמישות ויתירות.

חברת אלכסנדר שניידר מעניקה שירותי גיבוי 24/7, 365 יום בשנה עבור כל מערכות מיזוג האוויר (חייג/י 3786*).

התוצאות

חדר השרתים החדשני שהקמנו הינו חדר השרתים הממשלתי המתקדם ביותר שנבנה בישראל, ומשמש כקנה מידה לבחינת ביצועים (benchmark) עבור פרויקטים דומים המתבצעים בארץ.

Related Solutions & Services