5 קריטריונים לבחירת עגלות הרמה מקצועיות המתאימות לעבודה בחוות שרתים

04 ינואר, 2018 - Yigal Schneider

בעת שינוע חוות שרתים, הגדלתן ובמיוחד בפרויקטי העתקת חוות שרתים (רילוקיישן) חשוב לעשות שימוש בעגלות הרמה מקצועיות המתאימות לצרכים שלנו ולסביבת העבודה הייעודית.

עגלת הרמה מקצועית שתוכננה במיוחד עבור עבודה בחוות שרתים מאפשרת ניווט יעיל ובטוח במעברים הצרים של חדרי השרתים וממזערת את הסיכון של גרימת נזק לציוד יקר או פגיעה בעובדים.

בחיפוש מהיר בגוגל של הביטוי "עגלות הרמה" נקבל הרבה תוצאות, שחלקן עשויות להיות מבלבלות או מטעות. רבות מתוצאות החיפוש יכללו ציוד הרמה המתאים למחסנים, מטענים במפעלים, בתי מלאכה, וחלקן אף יתאימו לשימוש בחוות שרתים, אבל השאלה שחשוב שנשאל את עצמנו היא "האם עגלות ההרמה הללו עומדות בסטנדרטים הדרושים ובפרמטרים הנחוצים לשינוע ציוד IT כבד בחוות השרתים בצורה יעילה ובטוחה?"

להלן 5 קריטריונים חשובים לבחירת עגלת הרמה עבור חוות השרתים שלך:

  1. עגלת ההרמה מאפשרת לך להימנע משינוע ידני של ציוד IT כחלק מהפעילות היומיומית השוטפת – עגלת ההרמה שתבחר חייבת לבצע את כל הפעילויות הנדרשות תוך כדי תמרון במעברים הצרים של חדר השרתים, לכן גודל הגלגלים ומשטח ההרמה חייבים לאפשר לנוע בצורה חלקה ובטוחה מעל רצפות צפות, רמפות, מסלולי תעלות, משטחים לא חלקים ועוד.
  2. תדירות שינוע הציוד (יומי, שבועי, חודשי וכו') – במרבית חדרי השרתים מספר המשימות המטופלות באופן יומי-שבועי-חודשי הוא רב. בחירה של עגלת הרמה מתאימה היא דרך יעילה למנוע פגיעות גופניות של העובד. לא כולם יודעים, אבל בישראל יש המלצה של המוסד לבטיחות ולגיהות לגבי משקל ההרמה המרבי לעובד. השקעה בעגלת הרמה מתאימה תסייע לך להקטין את הסיכון הנובע ממאמץ יתר ופציעות העובדים.
  3. משקל הציוד – משקל השרתים משתנה מעשרות ועד יותר ממאה ק"ג, ולכן חשוב לבחור בעגלת הרמה מתאימה שגודל הטעינה המרבי שלה מתאים לדרישות העבודה בחדר השרתים.
  4. עגלת ההרמה יכולה להרים בבטחה וביעילות ציוד מהרצפה ועד הנקודה הגבוהה ביותר בחדר – חשוב לבחור עגלת הרמה בעלת טווח הרמה מתאים כדי לסייע בשינוע והתקנה של ציוד מהנקודה הנמוכה בחדר ועד לגבוהה ביותר. מכיוון שנדל"ן מהווה מצרך יקר בחוות השרתים, אתה לא יכול להרשות לעצמך לבזבז שטח רק מכיוון שהוא נמצא מחוץ להישג ידם של צוות העובדים.
  5. עמידה בתקנות הבטיחות הנדרשות והסמכה לתקנים בינ"ל – הקפד לבחור עגלת הרמה העומדת בתקני בטיחות מקומיים ובינ"ל כאחד. האיחוד האירופי, למשל, דורש שכל הציוד בחוות השרתים יעמוד בדרישות CE. בארה"ב נדרשת תאימות ל- FCC.

 

החשיבות של בחירת עגלת הרמה מתאימה לעבודה בחוות שרתים היא רבה! באמצעות שימוש בעגלות ההרמה המקצועיות של חברת ServerLIFT, המותאמות במיוחד לחוות שרתים, ניתן להגדיל בצורה משמעותית את היעילות והבטיחות של חוות השרתים מבלי לסכן את הצוות שלך תוך השלמת המשימה ללא נזק ושמירה על ציוד ה-IT  היקר.