Hardware Intelligence – ניהול חכם של דטה סנטר

01 מאי, 2019 - Yigal Schneider

לפי מחקר שנעשה ע" חברת Raritan בארה"ב, לחצי  ממנהלי חוות שרתים (49%) שנשאלו היה הספק שעלה על 12 קילוואט לארון IT. להערכת הנשאלים, בעוד כשנתיים, לשני שליש מהם יהיו ארונות IT עם צריכה של מעל 12 קוו"ט. כבר היום, יש לחלק מחוות השרתים ארונות שרתים הצורכים 30 קילוואט. יתר על כן, ממחקר שנעשה לאחרונה באירופה עולה כי הנושאים המרכזיים ביותר הדורשים שיפור הם יעילות אנרגטית ועלויות תפעול. משמעות הדבר היא שבבואנו לתכנן חוות שרתים, עלינו לבחון את הגורמים הקריטיים ובראשם את העלות הכוללת והרציפות העסקית .

באופן גורף, ארגונים דורשים ממנהלי חוות שרתים התנהלות עסקית רציפה ללא השבתות. כל זאת תוך התייעלות תקציבית שוטפת. כיצד ניתן לעשות זאת מבלי לאסוף ולנתח באופן שוטף את המידע המתקבל מהתשתית הפיזית של חדרי המחשב? כיצד מנהלים משהו שלא ניתן למדוד?

כדי לענות על השאלות הללו ועוד, לפניכם 10 הסיבות המרכזיות מדוע נדרשת חומרה חכמה בארונות השרתים, חומרה שמספקת לנו מידע הנדרש לניהול הרציפות העסקית ושליטה על העלות הכוללת:

  1. שמירה על זמינות (uptime)

על מנת למקסם את הזמינות (uptime), יש לנטר 3 רמות: ברמת ההזנה, ברמת כל מעגל בודד בלוח החשמל (מא"ז, מאמ"ת) וברמת השקע הבודד. פס השקעים החכם (Intelligent PDU) הוא כלי חיוני המאפשר ניטור רציף של אספקת החשמל לארון השרתים, וישלח התראה במקרה של הפסקת חשמל, נחשולי מתח או העמסה לא סימטרית בין ההזנות.

פסי שקעים חכמים (Intelligent PDUs) מהווים מרכיב קריטי בארון השרתים. מנהלי מתקנים נעזרים בפסי שקעים חכמים כדי לנהל, לנטר ולעקוב אחר צריכת החשמל בארון, עד לרמת השקע הבודד, כולל כל הפרמטרים החשמליים (עומס, הספק, זרם, תדר ובקרת זליגה).

  1. הקטנת עלות הבעלות הכוללת (Total Cost of Ownership)

על מנת להקטין את עלות הפריסה וההפעלה של ציוד ה- IT, חיישני סביבה המקושרים לפס השקעים החכם יספקו תובנות יקרות ערך בנוגע לפרמטרים המשפיעים על שימוש אופטימלי בחומרה (טמפרטורה, לחות, הצפה, ספיקת אוויר ועוד). על ידי שימוש בנתונים הללו, ניתן יהיה לשפר את היעילות האנרגטית, וכך להקטין את עלות הבעלות הכוללת (TCO).

  1. יעילות תפעולית טובה יותר

רכיבי חומרה חכמים כגון: חיישנים, מתגי KVM ופסי שקעים (iPDUs), המספקים בקרה שוטפת באופן אוטומטי ושולחים התראה מיידית במקרה של תקלה, מאפשרים למפעילי חוות השרתים לנהל את התשתית שלהם מרחוק באמצעות גישה ושליטה מרחוק בציוד ה- IT.

  1. הקטנת עלות ההשבתה (downtime)

במקרה של הפסקות חשמל בלתי מתוכננות, פסי שקעים חכמים (Intelligent PDUs) עם יכולת ניהול מאפשרים בקרה על סדר הפעלת ציוד ה- IT בצורה מדורגת או במקבצים, וימנעו בזמן חזרת אספקת החשמל נחשולי זרם גבוהים (Inrush Current) הנגרמים כתוצאה מהפעלה בו-זמנית של ציוד ה- IT בארון השרתים.

  1. איתור תקלה מהיר ותיקונה (MTTR)

יכולות ניטור מתקדמות והתראות של מערכת DCIM בשילוב עם פסי שקעים חכמים (iPDUs), יאפשרו למנהל המתקן לקבל התראות בזמן אמת ולפעול בצורה ממוקדת וחכמה יותר במטרה לפתור את התקלה מהר יותר ולמנוע או לצמצם את משך ההשבתה (downtime).

  1. ניהול קיבולת מירבי

מערכת חכמה לניטור מעגלים (מא"ז, מאמ"ת) בארון השרתים, בפסי הצבירה ובלוחות החשמל תאפשר שקיפות מירבית להספק הזמין לניצול במתקן ותשפר את ה- MTTRא (Mean Time To Repair/Recovery). שימוש במערכת זו יאפשר ניצול מקסימלי של תשתיות המתקן הקיימות.

  1. ניהול וניטור נכסי IT

שימוש ברכיבי חומרה חכמים, כגון חיישנים AMSs – Asset Management Sensors ותגים AMTs – Asset Management Tags לניהול ציוד ה- IT, מאפשרים למנהל המתקן לנהל בצורה יעילה את הזמן והמשאבים העומדים לרשותו מאחר והם מספקים לו נתונים בזמן אמת, כדוגמת דוח אמין ומדויק המציג בדקות ספורות את מיקומו של כל שרת ומכשיר בחדר השרתים.

  1. אבטחה פיזית של ארון השרתים

שימוש במערכת בקרת כניסה ואבטחה לארונות שרתים ותקשורת, המיועדת לאפשר גישה מבוקרת לציוד IT רגיש בחוות השרתים, מעניקה למנהלי המתקן יכולות ניהול וניטור של הגישה הפיזית בהתאם לכללי האבטחה הנוקשים של HIPAA ו- PCI. כמו כן, ניתן לחבר לפסי השקעים החכמים (iPDUs) מצלמות אבטחה וחיישנים נוספים במטרה לתגבר את מערך האבטחה של הציוד.

  1. ניהול זרימת עבודה (Workflow management)

שימוש ברכיבי חומרה חכמים המאפשרים ניהול נכון ומסודר של טכנאי השטח, הגדרת הרשאות גישה לארונות מסויימים בזמנים מסויימים בלבד, קבלת התראות כאשר מתבצע חיבור לא נכון של ציוד ועוד, מגבירים את היעילות התפעולית ומצמצמים את הסיכון לאירוע משבית (downtime).

  1. לא רק חלוקת הספק

שימוש נכון ומקסום היכולות של פסי שקעים חכמים, חיישנים, אבטחה פיזית וניהול נכסים מאפשרים למנהלי המתקן מנגנון אוטומטי לחילול דוחות וקבלת התראות בזמן אמת. דבר המאפשר קבלת החלטות נכונה המתבססת על מידע אמיתי ומקטינה את הסיכון לאירוע משבית (downtime).

 

חדשנות בעולם הדטה סנטר

ההתפתחויות הטכנולוגיות מביאות לגל חדשנות בעולם הדטה סנטר, אולם בו בזמן מחייבות אותנו לשנות את הדרך שבה אנו מתכננים ומנהלים את חוות השרתים.

Hardware Intelligence, הכוללת רכיבי חומרה חכמים בשילוב עם תוכנת DCIM, מאפשרת למנהלי חוות השרתים לנהל, לנטר ולתפעל טוב יותר את השימוש שלהם במתקן, תוך צמצום עלויות והבטחת התנהלות עסקית רציפה ללא בעיות או השבתות.

למידע נוסף, מוזמנים ליצור אתנו קשר במייל info@schneider.co.il או טלפונית 09-8924444 ונשמח לעמוד לרשותכם במציאת הפתרון המתאים עבורכם.

למאמר המלא באנגלית לחץ כאן